+38 (044) 379 29 63
  info@ulbclub.org
Міжнародна громадська організація
"Українсько-Литовський Бізнес-Клуб"
 
image01
З нами ви знайдете надійних партнерів і підтримку в бізнесі
image01
Ми робимо прибуткові інвестиції безпечними
image01
Ми відкриваємо перед вами нові можливості
image01
З нами ви примножите свій капітал
 • image01
  З нами ви знайдете надійних партнерів і підтримку в бізнесі
 • image02
  Ми робимо прибуткові інвестиції безпечними
 • image03
  Ми відкриваємо перед вами нові можливості
 • image04
  З нами ви примножите свій капітал


Організація бізнесу

Організація бізнесу в Україні

Україна

Організація 2 бізнесу в Україні

Іноземці (нерезиденти) в Україні мають право займатися бізнесом, вести підприємницьку діяльність нарівні з громадянами України, але іноземці мають деякі правові нюанси, які треба знати перш ніж почати започатковувати свій бізнес.
Іноземець зобов’язаний отримати ідентифікаційний номер в державній податковій адміністрації. Дана процедура займає 3-4 дні.
Іноземець в Україні має право офіційно працювати лише після отримання дозволу на працевлаштування в Україні. Такий дозвіл видається протягом 15 днів з моменту подання документів на строк до 1 року. Але іноземець – засновник ТОВ та одночасно керівник ТОВ не має права отримати дозвіл на працевлаштування, оскільки документи на отримання дозволу подаються від імені зареєстрованої юридичної особи.
У такому разі керівником ТОВ повинен бути громадянин України. Це може бути ваша довірена особа, або наш представник на основі додаткових домовленостей.

Переваги реєстрації фірми для засновника нерезидента в Україні
Після того, як підприємство було зареєстровано, нерезидент України може отримати дозвіл на роботу, після чого, провести процедуру по зміні директора. Таким чином, весь період реєстрації для нерезидента може зайняти до 20 робочих днів при прискореної реєстрації.
Слід відзначити одну найважливішу особливість, яку більшість іноземних підприємців обов’язково візьмуть до уваги. Якщо іноземний засновник-нерезидент сформує статутний капітал відкриваємого підприємства на суму не менше 100 000, 00 доларів , зареєструвавши іноземні інвестиції, іноземний громадянин має право отримати постійний вид на проживання в Україні.

Для організації і ведення бізнесу в Україні необхідно зареєструвати суб’єкта підприємницької діяльності відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» № 755-IV від 15.05.2003 р.

Пропонуємо простий алгоритм дій - покрокову інструкцію для відкриття бізнесу в Україні та заснування компанії..

Крок 1. Збір необхідної інформації:
По Товариству:
• назву Товариства (вільну на момент реєстрації);
• розмір статутного капіталу;
• розподіл часток у грошовому (відсотковому) еквіваленті, якщо засновників більше одного;
• місцезнаходження ТОВ;
• керівника/директора юридичної особи (ПІБ, паспортні дані, місце реєстрації, індекс, ідентифікаційний код);
• види економічної діяльності (за КВЕД-2010);
По засновниках:
• Прізвище, ім’я, по-батькові, паспортні дані, місце реєстрації, індекс, ідентифікаційний код, розмір внеску в статутний капітал.
Якщо, засновником новоствореного Товариства виступає юридична особа, то від юридичної особи засновника додатково потрібно протокол про створення Товариства;
Якщо, засновником новоствореного Товариства виступає іноземна юридична особа, то від іноземної юридичної особи засновника додатково потрібно нотаріальний переклад витягу із реєстру країни резиденства та довіреність на представництво для створення нового Товариства для представника;
Якщо, засновником виступає фізична особа іноземець, то для нерезидента, щоб стати засновником Товариства необхідно одержати реєстраційну картку платника податків в податковому органі.

Крок 2. Підготовка установчих документів:
• Статут;
• Протокол про створення Товариства;
• Реєстраційна Заява.

Крок 3. Нотаріус:
• Нотаріальне посвідчення підписів засновників Товариства на установчих документах;
• Подача документів для реєстрації Товариства.

Крок 4. Виготовлення печатки.

Крок 5. Органи Державної фіскальної служби.
• Подача документів в податкові органи для реєстрації обраної засновниками системи оподаткування;
• Подача в податкові органи повідомлення про прийом на роботу працівника (директора).

Крок 6. Відкриття банківського рахунку для Товариства.

Крок 7. Початок діяльності.

Пакет документів за підсумком реєстрації:
• Виписка;
• Статут;
• Протокол установчих зборів засновників;
• Наказ про призначення директора;
• Печатка;
• Витяг з реєстру платників єдиного податку/ПДВ;
• Повідомлення про прийом працівника на роботу (Директора) з відміткою ДПІ про отримання.

Необхідний час для завершення всіх етапів - до 20 днів.

РЕЄСТРАЦІЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
Порядок державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання здійснюється відповідно до Закону України «Про режим іноземного інвестування» № 93/96-ВР від 19.03.1996 р. в семиденний строк з дня подання іноземним інвестором документів для реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання.
Перереєстрація іноземної інвестиції у зв'язку із зміною власника такої інвестиції проводиться шляхом скасування попередньої державної реєстрації іноземної інвестиції та здійснення заходів щодо нової державної реєстрації іноземної інвестиції.
У разі вилучення (репатріації) іноземної інвестиції державна реєстрація іноземної інвестиції підлягає анулюванню. Незареєстровані іноземні інвестиції не дають права на одержання пільг та гарантій, передбачених цим Законом.

ВІДМОВА В ДЕРЖАВНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
Відмова в державній реєстрації іноземних інвестицій можлива лише у разі порушення встановленого порядку реєстрації. Відмова з мотивів її недоцільності не допускається. Відмова в державній реєстрації іноземних інвестицій повинна бути оформлена письмово із зазначенням мотивів відмови і може бути оскаржена у судовому порядку.

СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ
Загальна система оподаткування передбачає сплату таких основних податків, зборів і платежів:
• податок на прибуток підприємств – 18%;
• єдиний соціальний внесок – 22%;
• податок на доходи фізфчних осіб – 18%;
• податок на додану вартість (ПДВ) – 20%;
• акцизний податок;
• екологічний податок;
• рентна плата;
• мито;
• інші податки і збори відповідно до законодавства України.
На загальній системі оподаткування можуть перебувати юридичні особи, які не обрали іншу систему оподаткування.

Спрощена система оподаткування в Україні дає право не платити безліч податків і зборів, що полегшує ведення бухгалтерії. Спрощену систему оподаткування (єдиний податок) можуть застосовувати як фізичні особи-підприємці так і юридичні особи резиденти. Згідно із змінами спрощена система оподаткування з 2016 року розділяється на чотири групи:
1-а група – фізичні особи підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках і провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню та об'єм доходу, яких протягом року не перевищує 300 тис. гривень Єдиний податок – до 10% мінімальної заробітної плати + Єдиний соціальний внесок 22% від мінімальної заробітної плати.
15% — для фіз осіб-підприємців увипадках, визначених п.293.4 ПКУ (вразі перевищення ліміту) 1 група сплачує ЄСВ 0,5*22% 4гр - некоректні ставки податку.
2-а група – фізичні особи підприємці, які використовують працю не більше 10 найманих осіб і, об'єм доходу яких не перевищує 1,5 млн гривень., які здійснюють господарську діяльність і надання послуг, у т.ч. побутових, платникам єдиного податку і населенню, виробництво та продаж товарів, діяльність, у сфері ресторанного господарства. Єдиний податок – до 20% мінімальної заробітної плати + Єдиний соціальний внесок 22% від мінімальної заробітної плати за кожного працівника.
3-а група – фізичні особи підприємці та юридичні особи, об'єм доходу яких не перевищує 5 млн. гривень. Кількість найманих працівників необмежена. Єдиний податок – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ + Єдиний соціальний внесок 22% від мінімальної заробітної плати за кожного працівника.
4-а – група – юридичні особи, с/г товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товарови- робництва за попередній податковий рік дорівнює або перевищує 75%. Ставка податку - 0,16 - 5,4% від нормативно грошової оцінки (залежно від виду земель).

+38 (044) 379 29 63
info@ulbclub.org
Сopyright © УКРАЇНСЬКО-ЛИТОВСЬКИЙ БІЗНЕС-КЛУБ. 2017. Усі права захишено.